“Çmendet” kinezi i Milanit, e do edhe Ronaldon në “San Siro”

Milan ka kontaktuar me menaxherin e Cristiano Ronaldos.Milan ka shfaqur interesim për sulmuesin e Real Madridit, Cristiano Ronaldo.Drejtuesit e klubit italian janë takuar me menaxherin e Ronaldos, Jorge Mendes dhe kanë pyetur për fituesin e “Topit të Artë”.“Sky Italia” raporton se Milan ka shfaqur interesim për Ronaldon pas spekulimeve rreth largimit të tij nga Real Madrid.Ronaldo do të kushtojë së paku 200 milionë euro.