Dëmtohet ylli i Realit të Madridit

Real Madrid merr një tjetër goditje pas lëndimit të Toni Kroos. Në listën e dëmtimeve është futur dhe sulmuesi spanjoll Alvaro Morata.

Morata është lënduar në ndeshjen kundër Anglisë, ndërsa kjo është konfirmuar edhe nga faqja zyrtare e Realit.

“Pas testeve të kryera të mërkurën, Morata është diagnostifikuar me lëndim të shkallës së dytë të muskulit të këmbës së djathtë”, thuhet në njoftimin zyrtar të Realit.

morata_1479323491-149210