Deputeti Maqedonas e quan Shkëndijë ekipi i Zaevit

Loja Shkëndija-Vardar tani komentohet edhe nga politika dhe për këtë është ”kujdesur” deputeti i OBRM-PDUKM-së, Ilija Dimovski, duke e festuar fitoren e Vardarit, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Dimovski në Facebook ka shkruar ”Kështu duhej, në ditën e festës Vardari të fitoj ekipin e Zaevit” shkruan, Ilija Dimovski, deputet i OBRM-PDUKM-së.

Këtë koment Dimovski e ka bërë për shkak se në lojën Shkëndija-Gent, për ekipin kuqezi bënte tifo edhe kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev./Telegrafi/