Deshiar Ahmeti Kerliu mbreme me sukses te madhe ne sallen e Teatrit dhe Operas ne Shkup/Video/Foto

Mbreme ne Shkup  u mbajt opera Don Giovani ne te cilen rol kryesor kishte Deshira Ahmeti Kerliu, njofton portali Antpress.Me kete rast e panishme ishte edhe sopranoja e njohur shqiptare me fame boterore Inva Mula. Ajo mes tjerash ne faqen e saj zyrtare ka shkruar:Sukses i merituar per Diven Deshira Ahmeti ne Don Anna te opérés Don Giovanni ! Krenare per ty e dashur qe na mbushe me emocion te veçante mbreme ne sallen e Teatrit te operes se Maqedonise !Keto ishin fjatel e artistet Inva Mula pasi ishte prezent ne operen Don Giovani, ky rolin kryesor kishte sopranoja nga Maqedonia Deshira Ahmeti-Kerliu./antpress