Dëshironi telefon të mirë dhe të lirë?! Ja cilët janë

Jeni të etur për një telefon të ri, por në të njëjtën kohë nuk doni të shpenzoni një shumë të madhe nga buxheti juaj?

Ka dy mënyra që ju mund të merrni një telefon duke bërë një pazar të mirë. Nëse jeni i dhënë më tepër pas një telefoni të zgjuar nga markat e madhe të tilla si Apple, Samsung, Sony ose HTC atëherë ju mund të kërkoni në “eBay Refurbished Technology hub” .

Ky sektor është mbushur me telefonë të zgjuar pothuajse të rinj të cilat janë kthyer nga klientët, zakonisht për shkak se pajisja kishte një problem të vogël në harduer ose softuer, ka dëmtuar paketimin ose konsumatori thjesht ka ndryshuar mendje për të.Ajo që ndodh tjetër është se pajisja është i kontrolluar rigozorisht nga prodhuesi origjinal ose një shitës me pakicë ka bërë riparimet e nevojshme, dhe pastaj e ka vënë në shitje përmes eBay.

Kjo është një mënyrë. Mënyra tjetër është të anashkaloni emrat e markave të mëdha dhe të kërkoni për diçka tjetër në terren.

Këtu janë pesë shembuj fantastik:

  1. Oppo F1

Oppo është një markë telefoni kineze që ju keni ndoshta nuk dëgjuar për të, edhe pse është prodhuesi i katërt më i madh i telefonave në të gjithë botën. Kompania ka bërë disa aparate mbresëlënëse vitet e fundit dhe një ndër to është edhe Oppo F1. Ai përmban një ekran 720p 5-inç, një procesor Qualcomm Snapdragon 612, 3GB RAM dhe një kamerë mbrapa 13MP dhe kushton rreth 200 £.Një nga pikat e forta të këtij telefoni është se vjen me një kamera për selfie që të ka sensor 8MP .

  1. Huawei G8

Keni nevojë për një telefon të plotë metalik? Huawei G8 vjen me një skaner të gjurmëve të gishtave si dhe një ekran 5.5-inç Full HD dhe kamerën mbrapa 13 megapiksel. Kjo kamera e pasme punon veçanërisht edhe në dritë të ulët dhe ka shumë karakteristika të tilla si “personalizimin” për të ndihmuar të bëni fotografi të veçanta. Telefoni vjen me opsionet e ngjyrave në të artë dhe gri. Huawei G8 kushton 300£.

  1. OnePlus X

Ju mund të keni dëgjuar tashmë për OnePlus, por nuk e dini se kompania ka telefona edhe më të lirë. OnePlus, ka lëshuar OnePlusX vitin e kaluar dhe vjen me specifika mjaft të mira, por kushton vetëm 240£. Ai vjen me një ekran 5-inç Full HD, një projektim premium me anë metalike. OnePlus X nuk ka mbështetjen në Android alte ende dhe ka vetëm 16GB e magazinimit në bord, por është e sigurt se në të ardhmen kjo gjë do të përmirësohet. Telefoni mund të përmbaje edhe një kartë SD nëse keni nevojë për më shume hapësirë.

  1. Xiaomi Redmi 3S

Xiaomi është edhe një tjetër prodhues kinez i telefonëve. Redmi 3S kushton vetëm 100 stërlina. Me një ekran 5-inç 720p, Android 6 Marshmallow, 2GB RAM, një proçesor Snapdragon 420 dhe 16GB hapësirë e magazinimit. Ai gjithashtu vjen me një bateri të madhe 4100mAh.