Dhjetëra të vdekur e të plagosur në Turqi

Autoritetet turke thonë se të paktën 20 persona kanë vdekur dhe 11 të tjerë janë në gjendje kritike, pasi një autobus, me të cilin po udhëtonin është rrokullisur,

Guvernatori i provincës Mugla, Amir Cicek, ka thënë se autobusi ishte rrokullisur teksa po udhëtonte nga Izmiri për në destinacionin turistik, Marmaris.