Digjen dhjetë vetura në Prishtinë

Digjen dhjetë vetura në Prishtinë

 

Dhjetë vetura janë djegur në lagjen Dardania në Prishtinë, si pasojë e djegies së kontejnerët të mbeturinave, njofton Klan Kosova.

Besohet se rasti ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të ditës së martë, por motivet janë të paqarta.

1 orë më parëJa arsyeja për çfarë e larguan Shkurte Gashin nga fshati (FOTO)

Policia e Kosovës ka dalur në vendin e ngjarjes dhe është duke zhvilluar hetime lidhur me motivet dhe kryerësit e mundshëm të veprës.

16831274_1369623093058975_1446876698_n