Dinari me foto të Adem Jasharit, tërbohen maqedonasit (FOTO & VIDEO)

Zaevi kërcen “shotën”, maqedonasit e ironizojnë pas marrëveshjes me Ahmetin (VIDEO)

Marrëveshja mes Ali Ahmetit dhe Zoran Zaevit për të mandatuar këtë të fundit si Kryeministër të Maqedonisë i ka acaruar keq forumet mbështetëse të Nikolla Gruevskit.

Nëpërmjet një videoja të shpërndarë sëfundmi ata ironizojnë marrëveshjen duke publikuar edhe një banknote të dinarit maqedonas me fotografinë e Adem Jasharit, shkruan Albeu.com.

Sipas tyre, dygjuhësia për të cilën kanë rënë dakord Zaevi dhe Ahmeti pritet të dëmtojë rëndë maqedoninë