Ditë me diell dhe temperaturë deri 23 gradë sot në Maqedoni

Moti në Maqedoni do të jetë me diell me vranësira të vogla dhe me erë të dobët deri në mesatare nga drejtimi verior, i cili përgjatë Vardarit do të përforcohet përkohësisht.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej minus një deri në tetë, ndërsa e ditës prej 16 deri në 23 gradë Celsius.

Në Shkup do të mbajë mot me diell me vranësira të vogla deri në mesatare dhe me erë të dobët deri në mesatare nga drejtimi veriperëndimor.

Temperatura e mëngjesit do të ulet deri në tre, ndërsa e ditës do të ngjitet deri në 17 gradë Celsius.

Ditëve të ardhshme do të pasojë mot stabil dhe i thatë. Nga e diela pasdite përsëri priten rritje të vranësirave dhe reshjeve të shiut.