Donald Trump ia ndalon hyrjen në Amerikë legjendës së Manchester United

Donald Trump ia ndalon hyrjen në Amerikë legjendës së Manchester United

Ish ylli i Manchester United, Dwight Yorke është ndaluar për tu futur në Amerikë.

Krejt kjo pasi që Yorke ka një vulë iraniane në pasaportë për një miqësore që e kishte zhvilluar në Teheran në vitin 2015.

Yorke është “viktima” e radhës e ligjit të Trumpm, ligj që po kritikohet nga nga shumë organizata dhe personalitet të rëndësishme.