Dukesha del topless, ja sa paguan princi që paparazzi të dënohet

 

Në vitin 2002 Dukesha e Cambridge, Kate Middleton, doli topless në një plazh të Francës ku kishte shkuar me pushime.
Fotot e saj topless u shkrepën nga paparacët e revistës “Closer” të cilët gjenden në telashe me princin William i cili kërkon identitetin e tyre dhe 1.5 mln dëmshpërblim.

Në pamjet e realizuara, çifti shfaqet teksa bën banjo dielli në tarracën luksoze të një resorti në Luberon, kështjella e Autet, pronë e vikontit Linley, nipi i mbretëreshës.

Fotot u publikuan më pas edhe në revista të tjera evropiane, por në Britaninë e Madhe shtypi mbrojti më të madhe Kate duke kërkuar identitetin e paparacëve.