E çuditshme: Ekspozohet penisi në muze që daton nga shekulli i 18’të (Foto+18)

Një muze në Londrën veriore ka eksopozuar një artikull tejet të çuditshëm.

The Viktor Wynd Museum është një muze i kurioziteteve, të Artit& Historisë natyrale, ky muze ka shtuar në koleksion një penis, shkruan Metro.co.uk, transmeton Periskopi.

Ky penis besohet se është i një anglezi që ka jetuar në shekullin e 18-të, i cili gjatë varjes së tij është eksituar.

Varja e personave me litar ishte në modë në atëkohë dhe mungesa e oksigjenit në tru gjatë varjes, shkakton eksitimin në raste të shumta.

Museum displays penis of man ëho got a hard on ëhile being hanged

Por mund të jetë ‘eksitim i vdekjes’, teknikisht quhet Priapism, e cila mund të ndodhë pas vdekjes, dhe i atribuohet presionit në trurin e vogël të krijuar nga lak-u, transmeton Periskopi.

Ky muze po ashtu ka të ekspozuar edhe lodra kineze të seksit, kafka të ndryshme të kafshve dhe një pjesë të jashtëqitjes së këngëtares Amy Winehouse, tashmë e ndjerë.