A e dini se “Feridja” dhe “Sulltani” janë të martuar, ja sa fëmijë kanë bashkë

Imazhe nga përditshmëria e çiftit të njohur turk Aktorë të ndryshëm turk, me rolet e tyre fituan zemrat e publikut anë e mbanë trojeve shqiptare e madje dhe më gjerë. Sigurisht se të gjithë adhuruesit e serialit, “Shekulli i madhërishëm” e mbani mend sulltanin, protagonistin e këtij seriali në rolin e të cilit luan aktori, Halit Ergenç.E në rast se nuk e keni ditur, ai në jetën reale është i martuar me aktoren e bukur turke, Bergüzar Korel e cila njihet për rolin e saj si ‘Feridja’ në serialin “Ezeli”.Çifti bashkarisht kanë dy fëmijë. Ndryshe, kujtojmë se këto dy seri televizive janë shfaqur në RTV 21. Do t’ju sjellim disa fotografi nga jeta e përditshme bashkëshortore e çiftit të njohur