E pabesueshme, ja gruaja e cilit politikan shqiptarë është më e pasur

Është zbuluar se cila nga gratë e politikanëve në Shqipëri është më e pasur.
Duket se gruaja e kryeministrit të vendit, Linda Rama është lënë pas për sa i përket të ardhurave për këtë vit. Ajo ka shënuar më pak të ardhura se bashkëshortja e deputetit socialist Taulant Ballës, Iris Pekmezi.
Këto të dhëna i ka bërë me dije drejtoresha e Open Data Albania, Aranita Brahaj.
‘Meqë po afron fundjave dhe lajmet duhen pak me rozë: a e dini se këtë vit bashkëshortja e kryeministrit ka shënuar me pak te ardhura se ajo e deputetit Balla. Burri i një deputeteje me me shume te ardhura vjetore është ai i Olta Xhaçkes ndërsa nga bashkëshortet me VIP ne çështje parash kryeson zonja Angjeli …. te shtunën lexoni renditjen e deputeteve sipas pasurisë dhe begatisë ne vitit 2015 … tek Open Data Albania natyrisht.’, shkruan ajo në profilin e saj në Facebook.