Ekskluzive: Ali Ahmeti ka ftuar ne takim te gjithe kryetaret e partive politike shqiptare ne Maqedoni

Behet e ditur se kryetari i Bashkimit Demokratik per integrim Ali Ahmeti te shtunen ka ftuar ne takim kryetaret e partive politike shqiptare. Kete e beri Te ditur Bujar Osmani ne emisionin Zig Zag ne tv ART. takimi do te kete per qellim diskutime mes partive politike shqiptare ne Maqedoni per mbrojtjen e kombit shqiptar ne maqedoni si dhe perberjen per unifikim te faktorit politk shqiptar na maqedoni./Antpress