Enrike: “Vështirë ndaj Atletikos në Nou Kamp”

Trajneri i Barcelonës, Luis Enrike, beson se rruga deri te suksesi ndaj Atletiko Madridit në “Nou Kamp”, do të jetë përmes pronësimit të topit dhe kontrollit të messfushë, por edhe përkrahjes së tifozvëve në “Nou Kamp”. Barcelona, që pësoi një humbje shokuese me Alavesin në “Kamp Nou”, vjen në këtë ndeshje me dy fitoreve bindëse, 7-0 ndaj Seltikut në Ligën e Kampioneve dhe 5-1 ndaj Leganesit në La Liga Në 8 ndeshjet e fundit që Barcelona e Atletiko kanë zhvilluar në “Kamp Nou”, 5 i kanë fituar katalanasit dhe 3 kanë përfunduar në barazim. Barcelona gjendet për momentin në vendin e tretë në klasifikimin e kampionatit spanjoll me 9 pikë, ndërsa Atletiko është i pesti me 8 pikë.

Alsat-M