është kjo dasma më ekstravagante në botë?

Vajza e manjatit rus të naftës Ilkhom Shokirova është martuar përmes një ceremonie luksoze në hotelin Radisson Royal Congress Park në qytetin e Moskës.
Madina Shokirova lidhi kurorë me një burrë të identifikuar vetëm si Sador e veshur me një fustan nuseje 500 mijë paund të dizenjuar nga stilistët anglezë, Ralph & Russo.
Vetëm argëtimi dhe muzika në dasmën përrallore thuhet se i ka kushtuar çiftit 388 mijë paund. Sipas raportimeve, 900 të ftuar morën pjesë në ceremoni.
39F56D4C00000578-3894536-image-a-25_1478020163397