Evakuohen banorët e një lagjeje në Mançester

 

Policia e Mançesterit njoftoi të shtunën se janë evakuuar banorët e lagjes Mosh në Mançester, të cilët jetojnë në afërsi të shtëpisë e cila po kontrollohet në kuadër të hetimeve për sulmin me bombë në koncertin e Ariana Grande.

Siç thuhet në llogarinë Twitter të policisë, bëhet fjalë për masa të sigurisë, transmeton AP.

Në sulmin e së hënës në Mançester kanë humbur jetën 22 persona dhe mbi 60 të tjerë janë plagosur.