Fatoni vjen me kengen “Dashni” te Majk ne verzion parodi “Pareli”

 

”Pareli” quhet parodia e re e ”Phatoonit”
Faton Islami nga Tetova, i cili u bë i njohur nga versioni i parodisë së këngës ”Bon bon”, me të cilën arriti sukses të madh, ai siç kishte premtuar nuk është ndalur, shkruan rtv21.tv

Fatoni i njohur si ”Phatooni” ka sjellur në versionin e parodisë edhe një këngë të njohur dhe të dashur për publikun. Është fjala për këngën ”Dashni” të reperit Majk, të cilën ”Phatooni” e solli në versionin e tij. Titullin e këngës ”Dashni”, ai e quajti ”Pareli”, në tekstin e së cilës bëri edhe disa ndryshime.

Ndryshe, kënga ”Dashni” nga lansimi i saj shumë shpejt u bë hit, ashtu siç u bë hit parodia e Fatonit ”Llom llom”, videoklipi u realizua nga Produkcioni Antpress