Fillon me probleme sezoni turistik ne Kodren e Diellit ne Tetovë

Skijimi sezonal ne Kodren e diellit ne Tetove ka filluar me probleme.Ski liftet jane bllokuar pas nje defekti, tregojne turistet te cilet kane ndejtur te bllokuar ne ajer per disa minuta, thekson tv Telma

Turistet thone se kushtet dhe se udheheqesia aspak nuk kujdeset per Kodren e Diellit.Gjithashtu edhe hotelieret jane ankuar duke theksuar se pa ski lift dhe shtegjet per skijim sezoni turistik eshte shume i dobet./antpress