Fitore pa shkëlqim për Barcelonën

Barcelona me vështirësi të mëdha ka rritur të kalojë Granadën e vendit të fundit, të cilën e mundi me rezultatin 1-0 në “Camp Nou”.

Goli i Rafinjës në fillimin e pjesës së dytë zgjidhi gjithçka në këtë ndeshje dhe i dha katalansve shansin për të marrë 3 pikë të vlefshme për të mbajtur të njëjtin hap me kryesuesit.

Skuadra e Luis Enriques tani do të mendojë për sfidën në Champions që në mesjavë e luan ndaj Manchester Cityt.