Foto/ Meta dhe ish-presidenti kroat, Mesiç bëjnë shqiponjën

Teksa ndodhet në Kosovë, për 10-vjetorin e pavarësisë, presidenti Ilir Meta është takuar edhe me ish-presidentin kroat, Stipe Mesiç.

Në një foto të publikuar në rrjetet sociale, Meta duket me Mesiç duke bërë simbolin e flamurit shqiptar, shqiponjën.

“Të dashur miq, kënaqësi të takoja sot në Prishtinë në ditën e 10-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, mikun tim dhe të kombit shqiptar, Stipe Mesiç, një burrë shteti i shquar’ shkruan Meta. /ZgjohuShqiptar.info