Foto të veçanta, ja si zhvillohet jeta brenda në Korenë e Veriut

Jeni kuriozë të dini se si është jeta e vërtetë në Korenë e Veriut? Se si jetohet aty ku çdo gjë duhet ta bësh në përputhje me rregullat dhe urdhrat e diktatorit Kim Jong Un?

Bulevardet gjysmë bosh, një lagje e tërë e zbrazët, zona të veçanta dedikuar turistëve të paktë në numër, por një arkitekturë simbolike e mrekullueshme dhe çdo gjë me sistem.

Ndoshta e mendoni çdo gjë bardhë e zi, apo gri në këtë vend, por në fakt nuk është tërësisht ashtu, pasi ka edhe momente të lumtura në jetën e ndrydhur të këtyre njerëzve.  Fëmijët luajnë të qetë në rrugë, automjetet lëvizin, jeta zhvillohet e qetë dhe e rrëmujshme, si në çdo vend tjetër. Më poshtë gjeni disa foto të rralla të publikuara në The Sun./tesheshi.com/