Fotoja që do ju prekë: Prindërit mbrojnë beben me trupat e tyre

Kjo foto prekëse po bën xhiron e rrjetit.

Një mama dhe një baba u gjetën në rrënojat e një godine, duke mbrojtur beben me trupat e tyre.

Prindërit u hodhën mbi vajzën e tyre të vogël për ta mbrojtur pasi godina rezidenciale u shemb.

Ngjarja u regjistrua në Kinë.

Familja u gjet në dhomën e ndenjes dhe u dërguan në spital.

Prindërit ndërruan jetë sapo mbërritën në spital, por vajza mbijetoi.

22 persona humbën jetën nga rrëzimi i katër godinave gjashtëkatëshe.

Ende nuk dihet shkaku i rrëzimit, por disa thonë se mund të jetë faji i materialeve të dobëta ndërtimore.

Të tjerë thonë se pallatet u ndërtuan nga vetë banorët.prinderit3 prinderit2 prinderit1