Futbollistët që ‘tradhtuan’ Enriquen në El Clasico

Medita spanjolle kanë publikuar tre emra të cilët nuk i kanë përmbushuar as për së afërmi detyrat që ua ka dhënë trajneri spanjoll.

Bëhet fjalë për Ivan Rakitic, Arda Turan dhe Andre Gomes, të cilët dëshpëruan totalisht në fushë, përcjellë “Lajmi.net”.

Paraqitja e tyre e dobët më së shumti u vërejt me hyrjen e Andres Iniestas në fushë, ku loja e Barcelonës ndryshoi totalisht dhe mesfusha shkëlqeu.

“Fichajes.net” shkruan që tekniku katalunas nuk do t’iu besoj më shumë atyre dhe “sanksionet” mund të nisin që nga ndeshja e ardhshme.