Garderoba, ja ngjyra e sezonit të ftohtë

Ashtu si në ҫdo sezon të ri, stilistët dhe dizajnerët propozojnë ngjyrat dhe nuancat e stinës, edhe për këtë vit, në sezonin e ftohtë ka një ngjyrë që do të jetë mbi të tjerat. Në ҫdo gardërobë duhet të jetë e pranishme, sepse do ta shohësh denduar në ҫdo veshje.

E quajtur “potter’s clay” nga Pantone, për ne është e njohur si ngjyrë tulle, me të gjitha nuancat e saj, duke përfshirë përzierjen e portokallisë me kafen.

Këtë vjeshtë, por edhe në dimër do të jetë superngjyra. Sekreti i saj? Përshtatet në ҫdo lloj lëkure.

Olivia Palermo e ka zgjedhur për disa prej veshjeve të saj, me nuancat më të hapura apo më të mbyllura, duke e kombinuar me elementë të tjerë në nuancat neutrale. Pulovra, pantallona, xhaketë, deri edhe rrip në bel.

Ndërkohë, edhe shumë të famshëm të tjerë kanë provuar ta bëjnë të tyren këtë ngjyrë që u rri për shtat. Olivia më poshtë tregon disa nga trendet që ajo ka zgjedhur më shumë me këtë ngjyrë.

Mos harro që është kohë Halloween-i, ndaj edhe kungulli, simboli i festës, ka po këtë ngjyrë të admiruar të të gjithëve.

marroon-catwalk-1024×768