Gazetarja maqedonase: Nëse do formohet Qeveria LSDM – BDI, populli do ti marrë në dorë institucionet (VIDEO)

Gazetarja kontroverse proqeveritare, Mirka Velinovska në emisionin “Në Qendër” të Vasko Eftov ka theksuar se edhe nëse LSDM dhe BDI bëjnë qeverinë, ajo nuk do të jetë jetëgjatë, pasi që populli do ti marrë në duar institucionet.

Ajo megjithatë thotë se nuk beson se këto dy parti do të arrijnë të bëjnë qeveri.