Gazetat e Serbisë edhe këtë të hënë: me urrejtje ndaj shqiptarëve e Kosovës (Foto)

Edhe këtë fillimjavë gazetate serbe kanë mbushur ballinat me Kosovën.

Tashmë të njohura edhe botërisht me ksenofobinë dhe shovenizmin ndaj shqiptarëve, gazetat serbe vazhdojnë me spekulime dhe mashtrime për situatën në Kosovë, raporton Gazeta Blic.

Kështu, derisa e përditshmja Kurir njofton për atë që në shenjë hakmarrjeje ndaj ndalimit të Ramush Haradinajt, shqiptarët po përgatisin “arrestimin” e 57 serbëve të Kosovës për krime lufte.