Gjermani, hodhi nga shkallet e metrosë një vajzë, arrestohet bullgari

Policia gjermane ka arrestuar autorin e dyshuar të sulmit të dhunshmë ndaj një gruaje në një metro në Berlin rreth 10 ditë më parë.

Media bëjnë të ditur se autori është një 27-vjeçar, emigrant nga Bullgaria.

I riu nga Bullgaria mendohet se ka bashkëpunuar me tre shtetas të tjerë, duke hedhur brutalisht nga shkallët e metrosë një vajzë.

 

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter