Guvernatorit amerikan i bie të fikët gjatë fjalimit

Parlamenti lokal i shtetit të Minnesotas në SHBA u alarmua të hënën teksa Guvernatorit, Mark Dayton, i ra të fikët gjatë fjalimit.

Demokrati 69-vjeçar sapo kishte kthyer shishen me ujë dhe po përgatitej të vazhdonte me fjalimin kur ra mbi podium.

Kolegët u lëshuan menjëherë drejt tij duke e marrë dhe kaluar në një dhomë tjetër.

Ende nuk ka një informacion mbi gjendjen e tij shëndetësore.

Ky është rasti i dytë që i bie të fikët Gurnatorit, pasi një skenë e ngjashme i ndodhi në shkurt të vitit 2016 gjatë një aktiviteti. Asokohe ai u shtrua në spital.

/Oranews.tv/