Hakerët shqiptarë thyejnë “Tanjugun” e Serbisë! (Foto)

Faqja zyrtare e agjensisë serbe të lajmeve “Tanjug” është thyer nga hakerët shqiptarë.

Me logon e UÇK-së dhe Mbishkrimin “Kosova është Shqipëri” dhe Nënshkrimin #jesuiesRambo, “Tanjug” gjatë tërë natës ka “jetuar” me këtë logo, raporton Gazeta Blic.

Në të njejtën kohë, mediat serbe, përfshirë edhe Tanjugun e kanë heshtur këtë lajm deri para pak çastesh kur edhe Tanjug e ka pranuar këtë fakt./Gazeta Blic/