”Hallkit” e ‘hapin’ kufirin Llojan-Miratoc (Video)

Puna e kufirit Llojan-Miratoc në mes Maqedonisë, Serbisë dhe Kosovë është bërë histori dhe për këtë e kanë parodizuar edhe dy moderatorët e emisionit ”Hallkit”, Hasim Memishi-Sopi dhe Sami Mustafa-Jacki, përcjell Telegrafi Maqedoni.

”Hallkit” kanë qenë në vendin që deri tani duhej të ishte bërë kufiri i shumëpremtuar.

Ata kanë ironizuar edhe me deklaratën e deputetes të BDI-së, Ermira Mehmeti dhe kryetarit të Komunës së Likovës, Sadulla Duraku./Telegrafi/