Historia e shqiptares me sëmundjen e rrallë: Mjeku serb më tha ‘je Skënderbe’, s’kisha shpresa (Video)

Saranda është një vajzë nga gjakova, e cila vuan nga hemangioma, një sëmundje e rrallë që prek enët e gjakut, të cilat mblidhen bashkë në zonën e mëlçisë.

Saranda është rasti i 16 në botë i kësaj sëmundjeje të rrallë. Ajo është operuar për herë të parë në Beograd, ku mjeku serb i tha se kishte jo më shumë se 48 orë jetë.

“Mjeku i tha babait se kisha vetëm 48 orë jetë dhe se shanset që të mbijetoja ishin të pakta. Mirëpo, arrita të mbijetoja dhe mjeku serb më tha se isha një Skënderbe i vërtetë”, thotë Saranda në “Zonë e Lirë” për Arjan Çanit.

Nga kjo kategori
Historia e shqiptares me sëmundjen e rrallë: Mjeku serb më tha ‘je Skënderbe’, s’kisha shpresa (Video)
21 minuta më parë
Grabitja e supermarketit, autorët u larguan me biçikleta (VIDEO)
Vdes në qelinë e Peqinit i dënuari me 21 vite burg
Serbia në alarm: Turqia po furnizon Kosovën me avionë e tanke
Rrëfimi i trishtë i nënës nga Korça: “Burri më rreh prej 22-vitesh, kam frikë për dy…
Mjekët operojnë fëmijën e parë me katër këmbë dhe dy organe gjenitale
Skandali / Rrezikon nështetësinë greke për një vërtetim