I sjellin burek me spinaq Dua Lipa i mëson shqip moderatorët

Dua Lipa ka qënë e ftuar në emisionin britanik “Sunday Brunch” në Channel 4.

Moderatorët Jim Lovejoy dhe Simon Rimmer suprizuan këngëtaren shqiptare me famë botërore duke i sjellë byrekë me spinaq, me të cilët ajo u krenua dhe tha se i pëlqejnë shumë.

Më pas ata i kërkojnë Duas t’u mësojë shqip.Dy nga fjalët që ajo i thotë janë “Faleminderit” dhe “Mirëdita”.Shihni videon: