Ish-kryeministri grek jashtë rrezikut për jetën

 

Ish-kryeministri grek, Lucas Papademos, u plagos sot nga shpërthimi i një bombe letër në automjetin e tij në Athinë.

Papademos, 69 vjeç, u detyrua të zhvillojë një oeracion kirurgjikal për shkak të plagëve në bark dhe në këmbë në një nga spitalet e kryeqytetit, raporton agjencisë e lajmeve ANA.

Televizioni shtetëror ERT kishte njoftuar më herët se “vuante edhe nga probleme në frymëmarrje, por nuk gjendet në rrezik për jetën”.

Ky sulm nuk është marrë përsipër nga ndonjë organizatë apo grupim.