Ja cilën ministri do ta drejtoj Arben Taravari

Shumica parlamentare ka filluar të kalkuloj emrat që do të drejtojnë dikasteret apo ministritë e qeverisë së re.

Agjencia e lajmeve INA mëson se, anëtari i LR-PDSH-së, Arben Taravari do të drejtojë ministrinë e shëndetësisë. Ndërkaq, mësohet se ministrat e vjetër dhe të rinj të BDI-së nuk do jenë pjesë e qeverisë së re, e cila do të drejtohet nga liderit i LSDM-së, Zoran Zaev.