Ja çka thotë Zaevi pas takimit me Ali Ahmetin në selinë e BDI-së

 

Sapo ka përfunduar takimi mes liderit të BDI-së, Ali Ahmeti dhe liderit të LSDM-së, Zoran Zaev në selinë e BDI-së në Reçicë të Vogël, raporton TetovaSot.

“Dëshirojë që në Qeverinë e ardhshme të jenë të gjitha partitë që kanë kontribuar në mbledhjen e 67 nënshkrimeve”, theksoi Zaevi pas takimit me Ali Ahmetin.

Ai mes tjerash se dëshiron që sa më shpejt të formohet Qeveria e re reformuese.

Më herët ai u takua edhe me liderin e LR-PDSH-së, Ziadin Sela në selinë e LR-PDSh-së në Tetovë.