Ja ku do të luhet finalja e Kupës së Mbretit (Foto)

Zyrtare: Ja ku do të luhet finalja e Kupës së Mbretit (Foto)

Nuk është “Santiago Bernabeu”, vendi ku do të luhet finalja e madhe e Kupës së Mbretit, përcjell IndeksOnline

Sipas medieve spanjolle, “Vicente Calderon” është përcaktuar vendi i kësaj përballje. Edhe pse Barcelona kërkoi me ngulmë që kjo finale të luhet në stadiumin e Real Madridit, kjo gjë nuk e la të ndodhte presidenti i klubit madrilen.

Finalja mes Barcelonës dhe Alavesit pritet të zhvillohet te stadiumi i Atletico Madridit, më 27 maj.