Ja kush janë 6 personat që mbijetuan nga rrëzimi i “avionit të vdekjes” (FOTO)

Mbrojtësi i Chapecoense ka pësuar një dëmtim në shpinë. A i është në spital ku po qëndron nën kujdesin e mjekëve pasi rrezikon shumë për të mbetur i paralizuar.

Vetëm 6 persona kanë mundur t’i mbijetojnë aksidenti të tmerrshëm që ndodhi dje në Kolumbi, ku ishte edhe skuadra braziliane e Chapecoense.

71 persona humbën jetën, ndërkohë që në personat e mbijetuar janë 3 futbollist, një gazetar, dy pjesëtar të ekuipazhit. në galerinë më lart keni edhe disa detaje nga këta persona.
Mbrojtësi i Chapecoense ka pësuar një dëmtim në shpinë. A i është në spital ku po qëndron nën kujdesin e mjekëve pasi rrezikon shumë për të mbetur i paralizuar.

Portieri i ekipit brazilian ka pësuar dëmtime të rënda, dhe është detyruar të presë një këmbë për të mbetur në jetë

Mbrojtësi i qendrës së ekipit brazilian, është personi i fundit që është gjetur gjallë. Ai ka pësuar një trumë të rëndë në kokë, dëmtime të shumta në gjoks dhe në mushkri. Gjendja e tij është më e mirë pas operacionit në gjoks.


Gazetari ka pësuar trauma të rënda në gjoks dhe është nën kujdesin e mjekëve

Ajo ka pësuar dëmtime jo shumë të rënda për t’i rrezikua jetën. Stjuardesa do të japë së shpejti dëshminë e saj për ngjarjen e rëndë

Erwin Tumiri