Ja legjendat e Juventusit që kanë mbajtur në fanellë numrin ‘10’

Juventusi dhe numri “10” është një dashuri që i ka rrënjët e thella në historinë e “Zonjës së Vjetër”.

Bjerja më e fundit e Juventusit, Federico Bernardeschi pritet të zyrtarizojë se mbi fanellë do të mbajë numrin “10” duke u bërë në këtë mënyrë trashëgimtar i legjendave, shkruan SYRI.net.

E përditshmja italiane “Turttosport” ka publikuar emrat e 10 legjendave e Juventusit që kanë mbajtur mbi fanellë numrin “10” .

LISTA/

OMAR SIVORI

FABIO CAPELLO

LIAM BRADY

MICHEL PLATINI

OLEKSANDR ZAVAROV

GIANCARLO MAROCCHI

ROBERTO BAGGIO

ALEX DEL PIERO

CARLITOS TEVEZ

PAUL POGBA