Ja përse Trump-ët s’kanë nevojë për paratë e amerikanëve…

 

E vendosur në katet e fundit të kullës së tij 68-katëshe Trump Tower, ky është apartamenti luksoz i Donald dhe Melany Trump.

Çifti shpenzon kohën më të madhe pikërisht në këto hapësira të florinjta.

I projektuar për t’i ngjarë pallatit të Versajes, hapësira e ndërtuar në tre kate, të le pafjalë që në hyrje. Dera me ar dhe diamante, ndërsa në brendësi gjen plot hapësira ku floriri 24 karat nuk është kursyer.

Luksi i tepruar vihet re që nga vazot e deri tek abazhuret, tavanet e pikturuara dhe muret me mermer.

Ajo që do i kishin zili të gjithë këtij apartamenti është pamja e pashoqe nga dritaret e mëdha ku duket Centeral Park.

Sipas ekspertëve të pasurive të luajtshme, luksi i shfrenuar i Donald dhe Melany Trump mund të shitet deri në 100 milionë.

Ndërsa kjo është shtëpia private, ku Donald dhe Melany kalojnë kohën e lirë në fundjavat e tyre.

Trump e bleu këtë pronë në vitin 1985 për ta transformuar atë 10 vite më pas në këtë oaz floriri.

Shtëpia numëron 58 dhoma gjumi, 33 banjo, 12 dhoma me oxhak dhe 3 vendstrehime atomike. Vlera e kësaj prone llogaritet deri në 250 milionë dollarë./Tv Klan/