Ja pse Ronaldo nuk e fiton ‘Topin e Artë’

“Ylli” i Real Madrid është favorit kryesor për të fituar “Topin e Artë” pasi gjatë këtij sezoni ka fituar dy trofetë më të rëndësishëm, Champions Leaguen dhe Kampionatin Europian. Por sipas të përditshmes katalunase “Mundo Deportivo” ekzistojnë 9 arsye pse Ronaldo nuk do ta fitojë çmimin më prestigjioz në rangun individual.

Këto janë arsyet:

1.       Start shumë i dobët i sezonit
2.       Nuk shkëlqej në finale të Ligës së Kampionëve
3.       Në Euro 2016 ishte i padukshëm
4.       Eder ishte hero i Portugalisë
5.       Griezman ishte MVP i Euro 2016
6.       Rival të dobët në Ligën e Kampionëve dhe Euro 2016
7.       Nuk e ka fituar La Ligan dhe Copa del Rey
8.       Nuk ishte golashënuesi më i mirë i La Ligas
9.       Në vitin 2004 e fitoi Shevchenko