Kamioni shtyp turmën e besimtarëve

Një video tronditëse është  publikuar në internet, ku shfaqet momenti kur një kamion humb kontrollin dhe përfundon mbi një turmë njerëzish, duke lënë të vdekur dy këmbësorë.

Ngjarje ka ndodhur në qytetin Chaozhou në pjesën jugor të Kinës.

Raportohet se dy persona tjerë janë lënduar rëndë, kur shoferi i kamionit cisternë humbi kontrollin dhe shtypi turmën e njerëzve.

Pamjet janë filmuar me celular, dhe shihet kur shoferi i kamionit mundohet të paralajmërojë besimtarët se kishte humbur kontrollin, por boria e tij duket se kishte hasur në vesh të shurdhër, dhe si rezultat i kësaj përfundon duke shtypur turmën.


/Oranews.tv/