Kanita, këngëtarja më e re shqiptare në tregun ndërkombëtar

 

Ishte vetëm 10 vjeçare kur u fut në konkurrencë me të rriturit në sezonin e dytë të spektaklit ‘X Factor’.

Për 15 vjeçaren nga Shkupi sukseset nuk kanë të ndalur. E ëmbla Kanitë është bërë artistja më e re shqiptare që ka depërtuar në tregun ndërkombëtar të muzikës. Lindon do të përfundonte në një ishull me Dua Lipen Ajo së fundmi ka qenë e ftuar për një intervistë në emisionin Express Rozë, ku ka folur rreth jetës dhe karrierës së saj.
Ndër të tjera këngëtarja ka treguar që ka nënshkruar një kontratë të rëndësishme. Se çfarë kontrate është ajo e kuptoni duke klikuar në videon e mëposhtme të emisionit