Kasami: Zaev do e zgjidh çështjen e gjuhës shqipe (Video

Kandidatja për deputete nga rradhët e LSDM-së, Gjylsemere Kasami mbrëmë në një intervistë televizive ka deklaruar se LSDM-ja është e vetmja që mund të zgjidh çështje e përdorimit të gjuhës shqipe në Maqedoni, përcjell Telegrafi Maqedoni.

“Zoran Zaev do ta zgjedhë përdorimin e gjuhës shqipe dhe do e vendosë këtë çështje në rend dite. Me programin e LSDM-së do të zgjidhen shumë çështje të hapura mes të cilave edhe gjuha shqipe”, deklaroi mes tjerash Kasami.