Këto janë 5 aktoret më të bukura turke (Foto)

Janë aktoret më të kërkuara në Turqi, por janë bërë të famshme edhe në vendin tonë falë serialeve të shumtë që jepen në televizione, shkruan sovrani.info.
Fama e tyre i ka kaluar kufijtë e Turqisë dhe të gjithë shqiptarët dhe jo vetëm i njohin falë roleve të tyre shumë të dashura në seriale të ndryshme.
Sovrani.info do iu sjellë listën e 5 aktoreve më të mira të serialeve turke. Pa shikojini njëherë këto bukuroshe…
Neslihan Atagül Kimdir
Neslihan Atagül Kimdir është aktorja turke e cila njihet tek kosovarët me emrin Nihan. Ajo në serialin Kara Sevda është e dashura e Kemajlit. Nihan ka një bukuri të jashtëzakonshme.
Bergüzar Korel
Bergüzar Korel është po ashtu një nga aktoret më të bukura dhe më të paguar në industrinë turke të filmit.
Ka luajtur në : Binbir Gece , Muhteşem Yüzyıl (Sulejmani Madherishem), Karadayı
Tuba Buyukustun
Sapo e kujtojme me personazhin “Elif”, menjehere na vjen ndermend femra pasanike e telenoveles. Gjate rolit te saj, floket i mbante te gjata, e ndersa sot ajo ka ndryshuar totalisht.
Tuba-Büyüküstün
Beren Saat
Aktorja turke, Beren Sat, është njëra prej më të njohurave në Turqi.
Beren Saat, është e njohur më shumë nga seriali “Dashuri e ndaluar”
Hatice Şendil
Ka luajtur në: Karadağlar, Dila Hanım, Kaderimin Yazıldığı Gün