Kjo është WC-ja super luksoze që ndodhet në selinë e VMRO-së (FOTO LAJM)

 

Disa fotografi të cilat thuhet se janë marrë nga WC-ja e selisë të VMRO DPMNE-së kanë rrjedhur në internet.

Publiku e ka të ndaluar të futet dhe të fotografojë brendinë e selisë së partisë së Gruevskit, e cila vlerësohet si një ndër partitë më të pasura në Evropë.

Fotografitë, autenticiteti i të cilave nuk është konfirmuar ende, tregojnë tualetin super luksoz që thuhet të jetë i selisë së VMRO-së.

Prokuroria Speciale ka ngritur disa padi penale ndaj kreut të VMRO DPMNE-së, Nikolla Gruevski dhe zyrtarë tjerë të lartë të kësaj partie, por gjithashtu ka kërkuar edhe ngrirjen e pasurisë së saj, njofton Fakte.net.

Por, gjykatat e kanë refuzuar një gjë të tillë