Kjo është zjarrfikësja më seksi që keni parë ndonjëherë (Foto)

Gunn Narten, zjarrfikësja 30-vjeçare nga Norvegjia, ka linja trupore sikurse një modele

“Kam vendosur të bëhem zjarrfikëse kur kam qenë 19 vjeçare. Gjithnjë kam dashur të jem aktive dhe pjesë e ndonjë grupi”, ka thënë Narten, shkruan nypost.com, transmeton lajmi.net

Ajo thotë se njerëzit janë çuditur nga dëshira e saj për t’u bërë zjarrfikëse.

“Kur kam aplikuar për punë, nëna më tha: Kurrë nuk kam dëgjuar një femër që të bëhet zjarrfikëse më parë, pse ti?”, tregon ajo.

Përgjigjja e saj ishte: Pse unë jo?

Narten flet edhe për përkrahjen që e ka nga shoqëria, por edhe për djemtë që i frikësohen!

“Shumicës së djemve u dukem ‘cool’ dhe impresive, por disa mendoj se ma kanë frikën paksa”, ka deklaruar ajo.