Kjo pije alkoolike kuron aknet

Nëse dëshironi të kuroni aknet konsumoni verë të kuqe… sigurisht me sasi të moderuara, në mos do të vuani nga gjëra të tjera më të rënda se aknet.

Ekspertët e Universitetit të Kalifornisë, Los Angeles, kanë zbuluar se vera e kuqe ndihmon për të kuruar lëkurën e me probleme, falë antioksiduesit të njohur si Resveratrol.

Ky i fundit është prezent në shumë fruta, të tilla si rrushi dhe manaferrat.

Ndaj, nëse keni probleme me aknet, vera e kuqe duhet të jetë “mikesha” juaj më e mirë.