Kjo shqiptare që zhvishet nudo po “çmend” Amerikën.

Antoinette Kalaj është modele dhe aktore shqiptare me adresë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ajo ka lindur në Bronx, ndërsa filloi të merret me modelizëm. Kampanjën e parë zyrtare e nisi si 17-vjeçare për brendin e rrobave, ‘The Limited’.

Pasi filloi të jetonte në Michigan, ajo nisi të merrej edhe me aktrim. Pas paraqitjes në filmin “Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides”, u vendos në Los Angeles për të ndjekur karrierën e plotë si aktore.

Shumë shpejt u angazhua në serialin “Gossip Girl” (krahas Elizabeth Hurley, Chace Crawford e Blake Lively), ndërkohë që vazhdonte të angazhohej në fushata reklamuese dhe angazhime të modës.1118full-antoinette-kalaj images-5 vdf